Кінофестиваль Docudays UA–2018 оголосив склад журі

 

Цього року наше журі визначить переможців у чотирьох основних номінаціях: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВА, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА.
Кращих серед креативної документалістики міжнародного повнометражного конкурсу в номінації DOCU/ЖИТТЯ визначатимуть: кінематографіст і музикант з Італії Карло Гінтерманн, програмна директорка потужного румунського кінофестивалю Astra Чілла Кату та один з найвизнаніших кінокритиків світу Лучяно Барізоне.

Карло С. Гінтерманн має у своєму творчому доробку як продюсера та режисера численні короткометражні та повнометражні стрічки, які отримували нагороди в Турині, Венеції, Роттердамі та Каннах. Нині Карло працює над монтажем свого повнометражного фільму «Книга бачення», виконавчим продюсером якого є Терренс Малік.

Чілла Кату – програмна директорка кінофестивалю Astra, на якому працювала від 1998 року як членкиня відбіркової комісії та кураторка спеціальних програм і майстер-класів. Як асистентка продюсера й продюсерка трудилася над низкою докуменальних фільмів, також брала участь у роботі журі на кількох фестивалях документальних фільмів.

Лучяно Барізоне був членом журі найбільших міжнародних кінофестивалів – у Каннах, Парижі, Амстердамі, Монреалі, Лісабоні, Торонто, Кракові та багатьох інших. Він –журналіст, кінокритик, арт-директор.

Вибрати найкращу серед стрічок міжнародного конкурсу, де особлива увага приділяється питанням боротьби за фундаментальні права й свободи, цього року доручаємо відомій правозахисниці з Білорусії Марії Шищенковій, громадському активістові Дмитрові Щебетюку й активістці та правозахисниці Олені Шевченко з України.

Дмитро Щебетюк – багаторазовий чемпіон України з плавання й співзасновник громадської ініціативи «Доступно.UA». Ця ініціатива спрямована на створення тренду доступності, нормалізації інвалідності в суспільстві та мотивації до активного життя.

Олена Шевченко з 2012 року є головою громадської організації «Інсайт», що була заснована у 2008 році, фокусом роботи якої є захист прав та інтересів ЛГБТКІ і жінок. Також Олена Шевченко є співголовою Коаліції з протидії дискримінації в Україні. У жовтні 2016 року обрана в Правління міжнародної правозахисної організації ILGA-Europe.

Марія Шищенкова – координаторка захисту для країн Європи та Центральної Азії в ірландській організації Front Line Defenders. Марія має понад 10 років досвіду роботи з національними та міжнародними правозахисними організаціями регіону.

А от переможців у конкурсі DOCU/КОРОТКО обиратимуть знаний литовський документаліст Арунас Мателіс, кінознавчиня Барбара Вурм і директорка Мистецького арсеналу та кураторка Олеся Островська-Люта.

Перший повнометражний фільм Арунаса Мателіса «Прекрасні невдахи: Інший світ» здобув нагороду за найкращий документальний фільм на Варшавському МКФ, гран-прі за найкращий документальний фільм та був названий найкращим литовським фільмом 2017-го року. Арунас Мателіс заснував незалежну кіновиробничу компанію Studio Nominum і від 1992 року став продюсером або співпродюсером понад тридцяти креативних документальних фільмів, які здобули більше ніж двадцять міжнародних нагород.

Окрім академічної діяльності в Гумбольдтському університеті Берліна, Барбара Вурм також пише рецензії (для видань Taz, epd Film, Ray, kolik.film, Senses of Cinema, Filmdienst, Cargo та Sight & Sound) і працює кураторкою кількох кінофестивалів (goEast та DOK Leipzig) та сінематек.

Олеся Островська-Люта – кураторка та арт-менеджерка. Працювала в Міжнародному фонді «Відродження», була помічницею директора Благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва» та керівницею проектів та програм Благодійного фонду «Розвиток України». Була першою заступницею міністра культури України. З липня 2016 року є генеральною директоркою Мистецького арсеналу.

Журі конкурсу DOCU/КОРОТКО цьогоріч так само визначатиме й переможців серед конкурсних фільмів DOCU/УКРАЇНА.

Також свого фаворита серед конкурсних фільмів оберуть студенти. Зверніть увагу, що до 10-го лютого є нагода податися на участь у студентському суддівстві.

Цього року фестиваль стартує 23-го березня.