ІРАН. ОСОБИСТО / IRAN. PRIVATE. Программа Docudays UA

ІРАН. ОСОБИСТО / IRAN. PRIVATE

22–30/03/2019

Кінотеатр «Жовтень», Кінотеатр «Київ», Креативний простір IZONE

24 кадри, реж. Аббас Кіаростамі (Іран, Франція)

Проект «24 кадри» народився із творчо-метафізичної цікавості: що стається у миті до та після фотографування? Яке уявне «потому» приховане у світлині? Аби відповісти на ці запитання, Аббас Кіаростамі винайшов незвичайний технічний метод: обравши двадцять світлин з особистої колекції, він анімував та об’єднав їх. За допомогою цифрових засобів, прихованих тривимірних вставок і зелених екранів він оживив ці зображення минулого і спробував відтворити емоції, які відчував, знімаючи їх. Цей фільм, який протягом трьох років створювала команда іранських фахівців, залишиться останньою роботою майстра, котрий помер у Парижі в липні 2016-го у 76 років. Рідкісний і безцінний спадок одного з ключових режисерів в історії сучасного кіно.

У пошуках Фарідех, реж. Азадех Муссаві, Курош Атає (Іран, Нідерланди)

Повнометражний документальний фільм про іранську дівчину Фарідех, яку у 1976 році у віці 6 місяців залишили у храмі. Згодом її всиновила голландська родина, яка забрала її до Нідерландів, аби дати їй нове життя. Батьки обіцяли відвезти її до Ірану, коли їй виповниться 18, але не зробили цього, бо завжди вважали Іран занадто небезпечною країною. Дівчина долає свої страхи та самостійно вирушає до рідної країни, де знайомиться із трьома родинами, одна з яких може виявитися її біологічною сім’єю, і відкриває свою іранську ідентичність і культуру.

Близькі, реж. Ясер Талебі (Іран)

Життя пастуха важке і самотнє, але 80-річна іранка Фірузе любить мінливу природу, складне життя і своїх вірних корів. Вона крокує підйомами і схилами, збирає дрова і досі вправно лазить на дерева. Фільм показує працю цієї сильної духом жінки, яка розповідає про своє життя, де основні теми – робота і доля. Замолоду її віддали заміж за старшого чоловіка, із яким у неї 11 дітей. Ніхто з них зараз її не відвідує. Проводячи зиму в селі в долині, вона відчайдушно намагається зблизитися із дітьми. Проте Фірузе із нетерпінням чекає на ще одне літо у горах із коровами, незважаючи на поради вийти на пенсію. Це надзвичайний портрет однієї з останніх жінок-пастухів, яка займається традиційною справою, та нескореної жінки, для якої свобода понад усе. Ще один герой фільму – неймовірні барви природи.