У Львові пройшли «Дні українського кіно»

За підтримки Державного агентства України з питань кіно у Львові вперше відбувся фестиваль «Дні українського кіно».

Організатори фестивалю Wiz-Art та Львівська кінокомісія заради експерименту об’єднали захід із кінозустрічами. Слоган заходу  «Наближення», адже програма фестивалю фокусувалася на фільмах та питаннях, які турбують українську кіноспільноту і глядачів та віддзеркалюють сучасну реальність.

Усі кіносеанси проходили в Кінопалаці Коперник. Вхід на кінопокази був вільним. За три дні основної програми фестивалю організатори показали п’ять українських знакових фільмів, чотири з яких створені за підтримки Держкіно. Серед них: перший український фільм-фентезі «Сторожова Застава», житейська комедія «Припутні», документальна стрічка «Українські шерифи», військова драма «Кіборги» та драма дорослішання «Коли падають дерева». А 13 грудня ввечері проходили кінопокази короткометражок  з кураторським представленням Ольги Райтер та Жанни Озірної.   

Загалом під час фестивалю  відбулося 11 дискусій та презентацій, 7 кінопоказів, пройшли дві тематичні вечірки, а також індустріальні обговорення в рамках львівських кінозустрічей. Всього фестиваль  відвідало близько 1000 глядачів.

Фестиваль проходив за підтримки Держкіно та Львівської міської ради.

Над його організацією працювали Магдалина Димид, Ольга Райтер, Уляна Вдовичин, Софія Дорошенко та Ірина Ковальчук.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив:

«Подібні заходи з промоції українського кіно потрібні не лише закордоном, а й в Україні. Зараз такі фестивалі проходять у багатьох містах, як за підтримки Держкіно, так і з допомогою інших установ та організацій. Сподіваюся, ці події періодично відбуватимуться і в менших містах».