Оголошено програму 47-го КМКФ «Молодість». Кінофестиваль відбудеться із 27 травня по 3 червня

 

23 квітня о 12.00 у конференц-залі готель Aloft Kiev, який є партнером фестивалю, відбулась прес-конференція 47-го КМКФ «Молодість». Було оголошено програму та спеціальні події фестивалю.

47-ма «Молодість» — це понад 200 повнометражних і короткометражних кінострічок. Глядачі побачать найяскравіше дебютне кіно в конкурсних програмах (студентські фільми, короткометражні фільми, повнометражні фільми) та сучасні українські короткометражки в Національному конкурсі. Як і завжди, на «Молодості» в позаконкурсних програмах демонструватимуться найгучніші фільми останнього року.

Уперше за свою багаторічну історію «Молодість» проходитиме в оновленому весняному форматі й вийде за межі кінотеатрів — кінопокази та визначні події відбудуться просто неба, на популярних відкритих майданчиках Києва.

Кінофестиваль відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко:

«Держкіно завжди підтримувало кінофестиваль «Молодість», адже це одна із найважливіших кіноподій в Україні. Це також один із найбільших українських кінобрендів у світі, адже саме тут дебютували багато відомих європейських кінематографістів. З кожним роком ми намагаємося максимально підтримувати «Молодість», і цьогоріч державна підтримка фестивалю становить 4 млн грн., що приблизно втричі більше, ніж торік. Приємно, що значна частина стрічок, що увійшли до національного конкурсу, створена за підтримки Держкіно».

Фестивальні локації:

кінотеатр «Київ»;
кінотеатр «Україна»;
кінотеатр «Сінема Сіті»;
Поштова площа;
Труханів острів, клуб «ЮБК»;
Дім освіти та культури «Майстер Клас».

Саме Поштова площа стане місцем, де відбудеться святкове відкриття фестивалю і церемонія нагородження переможців. На великому екрані демонструватиметься фільм-відкриття 47-ї «Молодості» — стрічка Малґожати Шумовської «Обличчя/Рило» (пол. Twarz, 2018). Картина отримала на 68-му Берлінському кінофестивалі Гран-прі журі — «Срібного ведмедя».

«Це один з найбільш значних фільмів останнього року і я сподіваюсь, що сьогодні, коли співробітництво з польською кінематографією розвивається дуже плідно, цей фільм буде цікавий і широкому загалу»,

— зазначив генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі.

Поштова площа працюватиме як кінозал протягом усього фестивального тижня. Тут буде встановлено великий LED-екран, який дозволить проводити кіносеанси як вдень, так і вночі. Удень транслюватимуться фільми конкурсної програми «Teen Screen». Оцінюватиме стрічки міжнародне дитяче журі, до складу якого, зокрема, увійдуть і діти-переселенці. У гості заплановано запросити дітей із малозабезпечених сімей з усієї України. У другій половині дня Поштова площа на тиждень перетвориться на Мекку для творчої та креативної молоді з усієї України. Адже під час двох вечірніх показів о 18:30 та 21:30 глядачі отримають можливість побачити сучасне фестивальне кіно та справжні кінохіти.

Ще одним відкритим кіномайданчиком фестивалю стане клуб «ЮБК» на Трухановому острові. У клубі працюватиме Molodist Midnight Cinema club «Молодості». Будуть показані відомі фільми жахів та Довгі ночі короткого метру. Родзинка заходів у тім, що кіносеанси супроводжуватимуть гучні вечірки з велкам-дрінками та музикою від найкращих київських діджеїв.

 

Співробітництво з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста

Цьогоріч фестиваль уперше співпрацюватиме з Делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні. За сприяння організації в рамках «Молодості» відбудеться показ фільму Пітера-Яна де Пю «Земля просвітлених».

«В рамках нашої спільної спеціальної фестивальної програми глядачі зможуть подивитися фільм «Земля просвітлених» режисера Пітера-Яна де Пю і поговорити з ним після показу. Пітер-Ян де Пю — незалежний бельгійський режисер і фотограф. Він довгий час подорожував Афганістаном, фотографуючи країну і її народ. Фільм знімався протягом семи років і показує життя дітей, народжених під час війни, в спробі зрозуміти, як вони сприймають життя під час конфлікту. Ми також організуємо майстер-клас з Пітером-Яном, під час якого режисер поділиться досвідом того, як можна висловити почуття, мрії і надії людей із зони конфліктів мовою кінематографа. Пітер-Ян зараз працює над фільмом про український конфлікт і поділиться своїми враженнями та ідеями про те, як можна відобразити «нову реальність», в якій опинилися люди, які проживають уздовж лінії зіткнення», —

розповів Міладін Богетіч, прес-секретар Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Індустріальна секція

У цьому році спільно з Film.ua. Факультет в межах фестивалю працюватиме освітня лабораторія для кіномитців. По два-три майстер-класи і лекції на день допоможуть українським фахівцям здобути нові знання та навички для роботи над яскравими фільмами. Локація — Дім освіти та культури «Майстер Клас».
Також 2 червня відбудеться ексклюзивний 6-годинний майстер-клас від Drone.ua. Упродовж цього часу фахівці індустрії навчаться використовувати безпілотну техніку для кінозйомок.

Нова візуальна концепція 47-го КМКФ «Молодість»

Дизайн афіш 47-го кінофестивалю розроблено студентами Kyiv Academy of Media Arts. У конкурсі на найкращий проект для 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» взяли участь 10 команд із кількох курсів Kyiv Academy of Media Arts. Це рекламний напрямок 9-го набору студентів у KAMA, які представляли курси Art Direction, Copywriting та Strategy. Окрім співробітників фестивалю, якість наданих робіт оцінювали провідні експерти українського рекламного ринку. Серед усіх проектів саме команда Богдана Гросула отримала найвищі оцінки як від команди фестивалю, так і від фахівців індустрії. Одним із членів журі був і представник banda.agency (агенція, котра розробляла дизайн для Євробачення-2017 у Києві), який високо оцінив роботу Богдана. Одразу після перемоги в конкурсі на найкращий дизайн «Молодості» його запросили на роботу до banda.agency.