«Штангіст» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука в конкурсній програмі Варшавського МКФМіжнародна прем’єра картини «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука відбудеться в конкурсній програмі Варшавського МКФ.

Фільм відібрали у секцію короткометражного кіно. Варшавський кінофестиваль входить до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як Канн, Венеція, Локарно, Сан-Себастьян, Берлінчи, Карлові Вари.

Фільм “Штангіст створений у копродукції України та Польщі. Це дебютна ігрова короткометражна робота режисера, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka ( Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich ), а також Львівська кінокомісія. Продюсери картини Валентин Васянович (Студія Гармата фільм) та Конрад Стефаняк (POLISH FILM SERVICE). Над фільмом працювала україно-польська знімальна група. Зйомки відбувались у Києві та Львові, а увесь постпродакшн — у Варшаві.

Оператор: МіхалРитель-Пшеломець, художники-постановники: Іван Михайлов та Ольга Юрасова, звук: Сергій Степанський. Головну роль в фільмі виконав майстер спорту з важкої атлетики Олександр Лой. Більшість персонажів фільму — професійні важкоатлети.

Національна прем’єра картини відбулась на кінофестивалі «Молодість», де здобула головну нагороду в національному конкурсі з формулюванням — «за віртуозну режисуру і вражаючу образність». Журі Львівського Міжнародного кінофестивалю Wiz-Art відзначило гру актриси Валерії Хілько спеціальною відзнакою, також фільм був представлений на Одеському кінофестивалі.

Дмитро Сухолиткий-Собчук встиг заявити про себе студентськими фільмами. В його фільмографії ігрові короткометражні фільми «Отроцтво», «Борода» та документальні — «Красна Маланка», «Інтерсекція». Зараз режисер працює над своїм першим повнометражним ігровим фільмом.