Чисте мистецтво. Новий сезон на DOCUSPACE!

З 7-го серпня стартує новий сезон на docuspace.org. Відкриваємо його стрічкою білоруського режисера Максима Шведа «Чисте мистецтво». До кінця серпня фільм буде доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, який вже цієї осені запуститься у новому форматі.
 
Герой фільму «Чисте мистецтво», художник-абстракціоніст Захар Кудін створює свої полотна просто неба в міському просторі. Він надихається різнобарвними прямокутниками, якими працівники та працівниці ЖЕКу замальовують будь-які написи на фасадах будівель Мінська. Заінтриговані перехожі, намагаючись інтерпретувати творчість Захара, висловлюють свою думку не тільки про мистецтво. Спостерігаючи за народженням артфеномена, фільм з іронією і любов’ю показує сучасну Білорусь.
 
Невипадково, що фільм відкриється для перегляду напередодні виборів у Білорусі. Разом з цим показом та супровідними онлайн-дискусіями ми прагнемо актуалізувати проблему порушення прав людини в білоруському суспільстві. А також поміркувати про взаємопроникність політики та мистецтва, (само)цензуру як структурну проблему, так і її вираження у повсякденних розмовах містян. Індустрійна подія DOCU/ПРО буде присвячена особливостям монтажу та роботи над стрічкою.
 
14 серпня / 19:00
Відтінки протесту. Як мистецтво допомагає у боротьбі за права людини? 
Спікер(к)и:   Олександра Матвійчук, голова правління ГО «Центр громадянських свобод» та Міхаіл Ґулін, художник, перформер, куратор. Модерує – журналіст Андрій Куликов. 
Інформаційний партнер онлайн-події ZMINA.
 
21 серпня / 19:00 
Tête-à-tête: Максим Швед & Максим Карпицький
Про політичне (у) кіно, про мистецтво як спосіб виходити за межі встановлених структур, про феномен ЖЕК-арту, про вулиці і свободи поговорять режисер фільму Максим Швед і кінокритик Максим Карпицький.
Інформаційний партнер онлайн-події Громадське. Культура.
 
26 серпня / 19:00
DOCU/PRO talkМаксим Швед & Пйотр Бодак
Як знімати кіно в країні, де не існує кіноіндустрії? Як знайти гроші за кордоном? Як працювати з матеріалом, знятим іноземною мовою? Режисер та режисер монтажу фільму поділяться своїм досвідом роботи. 
Інформаційний партнер онлайн-події Media Business Reports.
 
Трансляції онлайн-подій відбуватимуться на Youtube-каналі Docudays UA, DOCUSPACE, а також на фестивальній Facebook-сторінці. Також трансляції можна буде переглянути на Facebook-сторінках інформаційних партнерів подій.