Онлайн прем’єра «Додому» Нарімана Алієва – з 18 березня на OLL.TV

Дивіться онлайн драму «Додому» Нарімана Алієва, лідера за кількістю номінацій четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа», на сервісі інтернет-телебачення OLL.TV

«Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв і актор Ремзі Білялов. Продюсером стрічки виступив Володимир Яценко («Атлантида», «Дике поле»). Фільм створено за підтримки Міністерства культури України. 

«Зараз у кожного з нас є час зупинитися та наодинці зі своїми думками осмислити важливість рідних, які знаходяться поряд або далеко. Сподіваюся, цей фільм, що є інтимним висловлюванням про сім’ю, батьківщину та нашу нелегку долю на шляху до внутрішнього порозуміння, допоможе переосмислити ці речі. Бо кому ми будемо потрібні, якщо не одне одному?»

поділився режисер Наріман Алієв.

Фільм «Додому» став лідером за кількістю номінацій четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Стрічка змагатиметься за перемогу в 11 категоріях, зокрема, в таких як «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкраща операторська робота», «Найкраща чоловіча роль» та інших. 

У широкий український прокат драма «Додому» вийшла 7 листопада. В кінотеатрах фільм переглянули майже 23 тисячі глядачів, а бокс-офіс склав понад 2 мільйони гривень. Стрічка вже була показана у 18 країнах, права на фільм придбали для дистрибуції у Франції, Великій Британії, країнах Бенілюксу, Греції, Туреччині та Китаї. 

Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. На Одеському міжнародному кінофестивалі, де відбулася українська прем’єра, «Додому» виборов Гран-прі – «Золотого Дюка», що присуджується за результатами глядацького голосування. Також на рахунку роботи Нарімана Алієва головний приз Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті (BIFF), Міжнародного Босфорського кінофестивалю у Стамбулі. Крім того, стрічку Алієва було показано в рамках фестивалю українських фільмів у Варшаві, де вона отримала приз глядацьких симпатій.

«Додому» було обрано в якості національного кандидата на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм», картина також увійшла до лонг-листу 77-ї премії «Золотий глобус» у відповідній категорії. Стрічка стала тріумфатором другої Національної премії кінокритиків України КІНОКОЛО – її відзначено як найкращий фільм року, а Наріман Алієв та Ахтем Сеітаблаєв були нагороджені як найкращий режисер та актор. 

OLL.TV – провідний український легальний сервіс інтернет-телебачення. 


Онлайн-прем’єра драми «Додому» відбудеться 18 березня на OLL.TV.