«Додому»: на «Оскар» від України лише один фільм

«Додому»: на «Оскар» від України лише один фільм

Стрічка Нарімана Алієва «Додому» стала єдиною, яка буде брати участь у висуванні на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» від України.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Українського Оскарівського комітету.

23 серпня комітет проведе засідання та прес-конференцію, на якій оголосить своє рішення. 

Нагадаємо, українська прем’єра фільму «Додому» Нарімана Алієва відбулася на 10-му Одеському кінофестивалі, де він був представлений у Міжнародній конкурсній програмі та взяв Гран-прі фестивалю. Світова прем’єра стрічки відбулася в травні 2019 року в Каннах у межах конкурсної програми «Особливий погляд». У липні цього року фільм «Додому» (EVGE) став найкращим фільмом Міжнародного кінофестивалю в Бухаресті (BIFF).

За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Сценаристи – Наріман Алієв та Марися Нікітюк. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов. 

Продюсера фільму Володимира Яценко раніше повідомляв, що планує подати фільм на розгляд Українського оскарівського комітету, який відбиратиме претендентів від України на премію «Оскар». 

В український прокат стрічка вийде 7 листопада. Дистриб’ютор – компанія «Артхаус трафік».

Нагадаємо, в 2018 році Український Оскарівський комітет отримав від українських кінематографісів шість заявок на участь у відборі на «Оскар». У 2017 році заявки на участь у відборі подали вісім український стрічок. У 2016 – три фільма