Катерина Кухар зіграє у фільмі за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія»

Народна артистка України й прима-балерина Національної опери України Катерина Кухар долучилась до команди повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана», зйомки якої розпочались у квітні в Києві. Катерина виконає роль загадкової артистки пересувного театру, який очолює головний антагоніст стрічки, ілюзіоніст Ернст Торн. Епізод за участю Катерини розпочне центральну історію фільму. На сцені театру балерина виконає складний постановно-танцювальний трюк.

«Зйомка в повному метрі – абсолютно новий і цікавий досвід, тим паче заінтригувала пропозиція виступити в абсолютно нетиповому для мене образі. Запропонована роль камео сподобалося практично одразу, найскладнішим було узгодити графіки зйомок, примірок і репетицій. Сумнівів майже не було, адже фільм знімають професіонали, які давно створюють касові фільми у нас в Україні. Моя роль пов’язана з відчуттям польоту, акторською грою і навіть виконанням небезпечних трюків, саме тому я ще додатково працювала з каскадерами. Підготовка до зйомок принесла масу задоволення, оскільки мені притаманні нотки азарту та адреналіну. Шукати натхнення не довелося, воно завжди зі мною!»,– ділиться своїми враженнями Катерина Кухар.

Події фільму «Віддана» розгортаються на межі епох у провінційному українському містечку Австро-Угорської імперії кінця XIX – початку ХХ століття. Перед художниками проекту стояло завдання знайти автентичну споруду, яка за своїми художніми та технічними властивостями підійшла би для зйомок сцени у театрі. Удача посміхнулась знімальній команді у Чернівцях. Відкритий ще у 1905 році, місцевий музично-драматичний театр зберігся в ідеальному стані й досі працює.

«Звичайно, набагато простіше було б знімати цю сцену в локації ближче до Києва. Тільки акторів масовки у кадрі буде понад 300 осіб: студентів та гімназистів, робітників, міщан, купців, військових, дворян – кожен у притаманному тому часу та класу одязі. А до одягу йдуть аксесуари: окуляри, моноклі, біноклі, циліндри з капелюшками, віялка, ридикюлі – продовжувати цей список можна нескінченно, – розповідає продюсерка фільму Надія Зайончковська. – А втім, для нас дуже  принципово передати у кадрі унікальну атмосферу театру, де збиралося все вище суспільство тих часів».

Усі художні образи для героїв сцени в театрі розробляла Леся Патока, художниця з костюмів фільму «Віддана». Справжні вишиванки для робітників Леся шукала на барахолках та у приватних колекціях. Більшість з костюмів були пошиті спеціально для проекту. Але головним акцентом сцени стане образ героїні Катерини Кухар. Для її сукні було використано понад десять метрів шовку. А вишивка дракону, який оперізує вбрання, зайняла у майстрів майже два тижні.

«Оригінальний крій, габаритні струменисті рукави, випуклий, майже об’ємний дракон, вишитий золотими нитками на тонкому шовку: сукня – розкішна!  А ще для Катерини ми зробили яскраву й доволі екзотичну прикрасу. Деталі для неї я шукала по всьому Чайна-тауну й везла спеціально з Бангкока. Потім у Києві ми все це збирали, компонували, клеїли, тонували – створили абсолютно нову форму, повністю унікальний аксесуар, що існує лише в одному екземплярі. Це прикраса для волосся, вона досить велика і важка. Але Катерина, як артистка великого рівня, дуже гідно витримала всі наші примірки. Бо у кадрі такий образ виглядатиме фантастично!», – ділиться деталями костюму Леся Патока.

Зйомки епізоду в театрі заплановані з 30 квітня по 2 травня у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Потім команда проекту повернеться до Києва, де продовжить знімати до кінця травня.

Ще до початку зйомок, наприкінці березня, був презентований перший тизер стрічки. Менше ніж за місяць промо-кампанія тизера охопила понад мільйон користувачів соціальних мереж. Він також потрапив до активної ротації в українських кінотеатрах. Перший офіційний тизер повнометражної драми «Віддана» можна подивитися на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та Instagram.

Нагадаємо, головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Продюсер проекту: Надія Зайончковська

Автори сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович

Режисер-постановник: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Художник-постановник: Олександр Батєнєв

Художник з костюмів: Леся Патока

Художник з гриму: Марія Коломієць

Кастинг-директор: Алла Самойленко

У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький

Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України

CGI/VFX: POSTMODERN Digital

Дистрибутор: Вольга Україна

Прем’єра: 2020 рік