Офіційний постер фільму «Номери» для Берлінського кінофестивалю (Berlinale)

Презентуємо міжнародну версію постеру фільму «Номери», який представлятиме стрічку на ювілейному Берлінському кінофестивалі (Berlinale).

Світова прем’єра фільму «Номери» за однойменною п’єсою режисера Олега Сенцова відбудеться 18 лютого та 21 лютого в рамках програми спеціальних показів ювілейного Берлінського кінофестивалю Berlinale Special. У показах візьмуть участь режисери Олег Сенцов та Ахтем Сеітаблаєв, продюсерка Анна Паленчук, композитор Милош Єлич, актори Олександр Бегма, Євген Черников та Віктор Андрієнко.

Стрічка «Номери» була зрежисована дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Олег Сенцова під час роботи над фільмом перебував у колонії суворого режиму на півночі Росії, а Ахтема Сеітаблаєва допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах, яких, за словами Анни, було більше сотні.

«Для нас велика честь представляти фільм «Номери» на ювілейному Берлінському кінофестивалі. Коли ми розбивали тарілку та починали зйомки, режисер Ахтем Сеітаблаєв сказав, що бажає, аби Олег Сенцов вийшов з тюрми та особисто відвідав прем’єру фільму. Його слова стали пророчими й ми маємо можливість святкувати прем’єру разом із нашим колегою, за свободу якого ми так довго боролися», – зазначила продюсерка фільма Анна Паленчук.

«Участь у фестивалі важлива для фільму з багатьох причин, в тому числі, для його промо, для команди, кожен з членів якої виклався на зйомках на всі сто відсотків, став його співавтором і поділився всіма своїми знаннями, досвідом, часом. Цей фільм про фундаментальні для кожної людини явища. Чи можна сказати, що це фільм про любов? Так, можна. Чи можна сказати, що це фільм про прагнення людини до справедливості? Так, можна. Фільм не має єдиного жанру, але кожен з них доповнює один одного, і для мене це своєрідний Ноїв ковчег, в якому представлені різні архетипи людей. Ми нічого нового людству не відкриваємо, і коли ми питали себе «навіщо», крім очевидного на той момент бажання простягнути руку нашому другові Олегу, один з акторів зауважив, що ми розповідаємо цю історію не заради фіналу, а заради того, щоб показати, як персонажі проходять свій шлях – разом і кожен окремо. Це нагадування самим собі про обсяг життя, в якому тобі кожен день потрібно приймати рішення – маленькі чи великі – які формують наше життя. Історія універсальна, і мені здається, буде зрозуміла кожному глядачеві», – сказав режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Прем’єра фільму «Номери» в Україні запланована на осінь 2020 року.

Фільм – копродукція України, Польщі, Франції та Чехії за підтримки Міністерства культури України та Польського інституту кіно.